Brokoli Sirkesi (Prostata Şifa)

Brokoli Sirkesi (Prostata Şifa)
Ev Yapımı 23 Haziran 2016 1 yorum

Brokoli Sirkesi Yapmanın Püf Noktaları, Brokoli Sirkesi Nasıl Yapılır? ve Brokoli Sirkesi Tarifi

Dr. Feridun Kunak hocamız, özellikle bayanlara bir uyarıda bulunarak eğer eşleriniz de prostat sorunu varsa ya da akrabalarınızda prostat problemi varsa mutlaka Brokoli Sirkesi yapılarak tüketilmesini tavsiye etmektedir.


-------- Sponsorlu --------

Brokoli Sirkesi için Gerekli Malzemelerimiz

  • 1 KG. Brokoli
  • 1 Çay B. Sirke
  • 1 Yemek K. Kaya Tuzu
  • 3 Litre Su

Brokoli Sirkesinin Yapılışı

Brokoli Sirkenin Faydaları

Brokoli Sirkenin Faydaları

Gelelim şimdi ülkemizin çeşitli yerlerinde üretilen brokoli bitkisi ile hazırlanan sirkemizin tarifine. Dr. Feridun KUNAK Brokoli Sirke yapımında kullanılacak olan Brokoli bitkisinin sararmış değil de daha koyu olması gerektiğine vurgu yapmaktadır. Brokoli bitkisine mümkünse bıçak değdirmeden elimizle küçük parçalara ayrılır. Daha sonra sirkenin yapılacağı 5 litre ölçüsünde ki cam kabın içerisine atılır. Cam kabın olması gerekmekte olup, sonra üzerine belirtilen miktarda su ilave edilir. Daha sonra sirkenin olmazsa olmazları arasında yer alan turşuluk kaya tuzu eklenir ve karıştırılır. Son olarak sirkemizin mayalanması için sirke ilave edilir. Burada sirkenin hangi cins olduğu önemli olmayıp, doğal olması yani asitli olmaması yeterlidir. Karışım tahta kaşıkla iyice karıştırılır ve ağzı bir bez yardımıyla kapatılır. Yapmış olduğumuz bu sirkeyi ne zaman yaptıysak üzerine tarih atılarak serin bir yerde 15-20 gün kadar muhafaza edilir. Belirli aralıklarla üzerinde oluşan yeşilimsi küfler alınır, beyaz tabakaya dokunulmaz ve tahta kaşık yardımıyla karıştırılmaya özen gösterilir. Brokoli sirkesi bir bardak suyun içerisine bir fincan konularak sabahları aç karnına tüketilebilir. Şifa olsun.


-------- Sponsorlu --------

Uyarı: Dr. Feridun KUNAK hocamız hangi sirke yapılırsa yapılsın kesinlikle alüminyum ve plastik kaplar kullanılmayacaktır.

Dr. Feridun KUNAK hocamızın prostat hastalığı için böylesine bir faydalı sirke tarifinden sonra tüm Kalp ve Damar Sorunları için Kuşburnu Sirkesi Tarifi için lütfen bağlantımıza tıklayınız.

1 yorum yapılmış. Sende yorum yap

Yorum Yapmak İster misiniz?

İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.