Zayıflamak için Domates Sirkesi

Zayıflamak için Domates Sirkesi

Dr. Feridun KUNAK tarifiyle, Serap KUNAK’ın anlatımıyla tadı çok lezzetli, zayıflamaya yardımcı Domates Sirkesi…

Ne Gündem takipçileri için paylaştığımız bu sirkeyi, ister yemek ve salatalarınıza isterseniz de zayıflamak amacıyla kullanabilirsiniz.


-------- Sponsorlu --------

Domates Sirkesi için Gerekli Malzemelerimiz:

  • 10 adet Domates
  • 5 Dal taze Nane
  • 1 Adet taze sıkılmış limon suyu
  • 1 Çay B. Sirke
  • 1 Çorba K. Kaya Tuzu
  • 1 Çorba KK. Nohut
  • 4 Lt. Su
  • 1 Çorba Kaşığı Bal (süzme ya da petek olabilir.)

Domates Sirkesi Nasıl Yapılır?

Öncelikle cam kavanozun içerisine domatesleri tek tek elinizle sıkarak tüm şeklinde atıp yapmanız hem daha kolay hem daha lezzetli olacaktır. Daha sonra üzerine sırasıyla bal, nane, tuz atılır ve tuzun erimesi için iyice karıştırılır. Daha sonra üzerine nohut, maya sirkesi (elma, üzüm, kiraz vb. olabilir), limon suyu ve son olarak belirtilen miktarda su aktarılır. Nohut koymamızın amacı mayalanmayı kolaylaştırdığı için sirkenin çabuk bir şekilde kullanıma hazır hale gelmişi için katıyoruz. Hazırlamış olduğumuz Domates Sirkesini yaklaşık 15-20 gün süre boyunca karanlık ve serin bir ortamda bekletilmesi sonucunda süzülerek kullanıma hazır hale getirilir.

Zayıflamak İsteyenler Domates Sirkesini Nasıl Tüketmeli?


-------- Sponsorlu --------

Domates Sirkesi Tarifi

Domates Sirkesi Tarifi

Zayıflamak için ben bunu nasıl içeceğim derseniz, öğlenleri yemek yemeden önce bir kahve fincan dolusu domates sirkesini içerisi su dolu bir su bardağının içine aktarılarak içilir. Akşam öğünlerinden önce de yine aynı şekilde bir fincan domates sirkesi sulu dolu bardağın içerisine aktarılır ve içilir.

Domates Sirkesinin Faydaları

Domatesin İçeriğinde bulunan likopen  adlı madde, gözleri kuvvetlendirir, prostat şikayeti olan erkeklerin problemine karşın iyi gelir, bağırsakların iyi çalışarak vücuttaki toksinleri atmaya yardımcı olur, kolesterol düşürmede etkili ve kalp damar hastalığına faydalı, Kabızlığı ortadan kaldırır, damarların esnekliğinin sağlanmasına faydalı, kilo vermede (zayıflama) oldukça etkili ve kansere karşı koruyucu özelliği vardır.

Bu haberimizden sonra faydası saymakla bitmeyen Domates Suyu İle Zayıflama Kürü için lütfen bağlantıya tıklayınız…

1 yorum yapılmış. Sende yorum yap

Yorum Yapmak İster misiniz?

İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.