Hurma Diyeti ile Hemen Zayıflayın

Hurma Diyeti ile Hemen Zayıflayın

Başlıca Hurmanın Faydaları? Hakiki Hurma Hangisidir? En Faydalı Hurma Çeşidi ve En Faydalı Hurma Hangisidir? Hurma Diyeti ile Zayıflamak Mümkün Mü? Hurmanın Kalorisi Kaçtır?

Hurma Diyeti ile 1 Hafta gibi kısa sürede 5  Kilo verin

Hurma Hakkında İnsan Sağlığına Faydalı Bilgiler

Hurmanın faydaları sayesinde kilo vermek isteyen kişiler eğer bunu hurma yiyerek gerçekleştirmek istiyorlarsa, makalemizi sonuna kadar okumalarını önemle tavsiye ederiz. Çünkü hurma diyeti ile zayıflama, alışılmışın biraz dışında olan bir diyet tarzıdır. Özellikle ramazan sofralarının vazgeçilmezi olan hurma ile zayıflamanız kolaylıkla mümkündür.


-------- Sponsorlu --------

Hurma Diyeti Nasıl Yapılır?

Hurma Diyeti Nasıl Yapılır?

Çok eski zamanlardan beridir tüketilen ve kişinin tok kalmasını sağlayan bir yiyecektir. Hurma tarihte bilinen en eski bitki çeşitlerinden biri olarak yer almaktadır. Hurmanın insan sağlığına olan faydaları ise saymamakla bitmemekte olup her gün bir yenisi eklenmektedir. Lezzeti oldukça güzel olan bu yiyeceğin besleyici yanı da oldukça zengindir.

Hurmanın faydalarından bahsedecek olursak; hurma içerisinde önemli miktarda potasyum ve demir minerali barındırmaktadır. Ayrıca lifli yapısı sayesinde vücut metabolizmasının hızlandırılmasına önemli katkısı bulunmaktadır. Sindirim sisteminin çalışmasını kolaylaştırarak zayıflamaya önemli katkı sağlamaktadır. Böylece hurma diyeti ile 1 haftada 5 kilo verilmesine olanak tanımaktadır. Bu yönü ile özellikle bayanların ilgi alanına girmeyi başarıyor.


-------- Sponsorlu --------

Hurma diyetinin uygulanması aşamasında; kişinin kan şekeri dengelendiği için kişi gönül rahatlığıyla, olumsuzluklara maruz kalmaksızın kilo verebiliyor. Diğer özelliklerine değinmek gerekirse; halsizlik, kansızlık ve kabızlık sorunlarına çok iyi geliyor.

Hurma Diyeti Nasıl Yapılır?

Hurma diyeti uygulaması, kısa sürede önemli miktarda kilo verilmesine yardımcı olmaktadır ancak bu diyetin koşulları biraz ağırdır. Çünkü bu diyetin uygulanması süresince yemeğe yer verilmemektedir . Yani beslenme olarak yalnızca yoğurt ve hurma tüketilmesi gerekmektedir. Bu diyetin uygulanması aşamasında 1 haftada toplamda 145 – 150 tane Medine hurması tüketilmesi gerekmektedir. Buna ek olarak gündelik tüketilmesi gereken yoğurt miktarı ise 3 kasedir .

Hurma Diyetinin Uygulanışı

  • Hurma diyeti ile 1 haftada 5 kilo verilebilmesi için günlük hurma tüketim sayısının 21 adet ile sınırlı kalması gerekmektedir.
  • Günde 3 kase ile sınırlı olan yoğurdun ise sabah, öğlen ve akşam olmak üzere 3 vakte ayrılarak, yağı alınmış yoğurt ile ve hurma ile birlikte tüketilmesi gerekmektedir.
  • Öğün başına 7 hurma ve 1 kase kadar yağsız yoğurt tüketilmesi gerekmektedir.
  • Paylaştığımız bu diyet programının 1 hafta süreyle kesintisiz olarak uygulanması gerekmektedir.
  • Diyetin uygulanışı esnasında günlük 21 hurma ve 3 kase yoğurt dışında farklı gıda maddeleri tüketilmemelidir. Ancak su ihtiyacı, bol miktarda su tüketilerek karşılanmalıdır.
  • Çeşitli bitki ya da meyve çayları şekersiz olmak kaydıyla abartılmaksızın tüketilebilir.
  • Hurma bitkisinin tok tutucu özelliği ve zengin minerali sayesinde kişide enerji kaybı ve halsizlik sorunları ile minimum seviyede karşılaşılması beklenmektedir.

Yorum Yapmak İster misiniz?

İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.