Mide İçin Mucize Bal Sirkesi

Mide İçin Mucize Bal Sirkesi

Mide Rahatlatan, Mide Dostu Doğal Bal Sirkesi Nasıl Yapılır ve Bal Sirkesinin Faydaları Nelerdir?

Dr. Feridun KUNAK hocamız, mide rahatsızlığı çeken tüm hastalarımıza bol şifalı mide dostu Bal Sirkesini yapıp içmelerini kesinlikle tavsiye etmektedir. Bal Sirkesinin sağlıklı olma ve enerji verme açısından çok önemli yeri vardır. Bal sirkesinde diğer sirkelere özellik vardır. Balı biraz eriterek konması gerekmektedir.


-------- Sponsorlu --------

Yapılan araştırmalar neticesinde balın bir özelliğinden daha bahseden Dr. Feridun KUNAK, kapanmayan mikrobik yaralarda (kangren) Avrupa ve Türkiye’de balla tedavi yöntemi başladığını belirtti.

Bal Sirkesi için Gerekli Malzemeler;

– 3 su bardağı bal

– 1 tutam meyan kökü

– 1 fincan patates suyu

– 1 fincan elma suyu

– 1 çay bardağı sirke

– 1 tatlı kaşığı tuz

– 4 litre su


-------- Sponsorlu --------

Evde Bal Sirkesinin Yapılışı

bal-sirkesinin-faydalari-nelerdir3 bardak balımızı bir kabın içerisine koyuyoruz. Kullanacağımız bal çok önemli olup, öyle gelişi güzel bir bal değil mutlaka bildiğiniz ve güvenilir organik bir bal olması tavsiye edilmektedir. Daha sonra suyumuzu üzerine ilave edeceğiz (balın hemen erimesi için ılık olmasında fayda var). Suyumuzu ekledikten sonra bir müddet karıştırarak balımızı suda iyice eritmemiz gerekecektir. Sonra bir miktar suda balımızı erittikten sonra 4 litre sığacak bir şekilde cam kavanoz elde edip içerisine, ballı suyumuzu ve diğer kalan sularımızı içerisine aktarıyoruz. Daha sonra içerisine mideyi koruyan 1 fincan patates suyunu, 1 fincan elma suyunu, 1 tutam meyan kökünü, 1 tatlı kaşığı tuzu ve son olarak maya tutsun diye 1 çay bardağı sirkemizi ilave ediyoruz. Cam kavanozun içerisine koyduğumuz bütün malzemeleri iyice karıştırıyoruz. Ağzını hava almayacak şekilde bir bez yardımıyla sıkıca kapatıyoruz. Bezle kapatmamızın amacı içerisinde fermantasyon yani mayalanma olacaktır. Yaklaşık olarak 15-20 gün sonra mükemmel bir mide dostu sirkemiz hazır olacaktır.

Ne Gündem takipçilerine özel olarak Ev Yapımı Organik Elma Sirkesi için lütfen bağlantıya tıktık…

3 yorum yapılmış. Bir yorumda sen yap!

Yorum Yapmak İster misiniz?

İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.