Sezaryen mi Daha iyi – Normal Doğum mu?

Sezaryen mi Daha iyi – Normal Doğum mu?
Anne ve Bebek 19 Ağustos 2016 0 yorum

Normal Doğum Mu Yapsam? Sezeryan Mı Olsam? Sezeryan Olmak Sağlıklı Mı? Normal Doğum Yapınca Hücreler Yenilenir Mi?

Doktorlar ilk başlarda sezaryen ya da normal doğum konusunda genellikle net bir şey söylemezler. İlk önce ne olursa olsun gitmiş olduğunuz doktora güvenmeniz gerekmektedir.


-------- Sponsorlu --------

Opr. Dr. Derya Sivri Aydın, tıbbi bir gereklilik olmadıkça kesinlikle normal doğumu önermektedir. Ülkemizde gebelerin yaklaşık yüzde sekseni bunu başarmaktadır. Sezeryan anne ve bebek için hayat kurtarıcı olarak devreye girmektedir.

Sezeryan Olunca Süt Hemen Gelir Mi?

Doğum sonunda çekilen ağrılar, yaşanılan stres ve uykusuzluk sütü azaltan faktörlerdir. Ancak sezeryan anne sütünün gelmesini olumsuz yönde etkilemez. Sezeryanlerde genellikle spinal ya da epidural tercih edilmektedir. Bu işlem sonunda bebek çıktıktan hemen sonra anne ile temas sağlanır ve o dakikada anne bebeğini emzirmeye başlamaktadır.


-------- Sponsorlu --------

Sezeryan Olan Anne Normal Doğum Yapabilir mi?

Eğer bir anne sezeryan olmuşsa bir neden olduğu çok önemlidir. Eğer anne çatı darlığından dolayı sezeryan olmuş ise ikincisini kesinlikle normal doğuramaz. Ya da bebeğin bu gebeliğinde sezeryan gerektirecek herhangi bir durum varsa da kesinlikle normal doğuramaz. Her şey optimum koşullarda olsa bile doğuma engel herhangi bir şey görünmese bile daha önce sezeryan olmuş bayanlarda gebeliğin son ayında ve doğum sırasında ağrılarla birlikte rahimde yırtılma olabiliyor. Bu durum hem anne açısından hem de bebek açısından ölümcül sonuçlara neden olabilmektedir. O nedenle sezeryan sonrası normal doğum genellikle tavsiye edilmemektedir.

Normal Doğum Yapan Kadınların Hücreleri Yeniler, Sezeryan Olan Bayanların Hücreleri Yenilenmez mi?

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Derya Sivri Aydın, bu durumun hiçbir tıbbı geçerliliği olmadığının altını çizmiştir. Kulaktan duyma bilgilerle değil doktorunuzun tavsiyeleri ile hareket etmeniz sizin ve bebeğinizin sağlığı için çok önemlidir. İşte bayanlar sezeryan mi normal mi sorusundan önce doktorunuza güvenmek sizin için en doğru olanıdır.

Yorum Yapmak İster misiniz?

İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.