STRESE KARŞI ELMALI HİBİSKUS SİRKESİ

STRESE KARŞI ELMALI HİBİSKUS SİRKESİ

Dr. Feridun KUNAK hocamızdan, HER EVE LAZIM, kocanız stresli mi? çocuklarınız sınava mı girecek? Strese birebir Elmalı Hibiskus Sirkesi tarifini mutlaka yapınız.

Elmalı Hibiskus Sirkesi için Gerekli Malzemeler;

  • 1 KG. Elma
  • 1 Fincan Hibiskus
  • 1 Fincan Melisa
  • 1 Çay Bardağı Sirke
  • 1 Çorba Kaşığı Kaya Tuzu
  • 3 Litre Su

Doğal Elmalı Hibiskus Sirkesi Tarifi

elmali-hibiskus-sirkesi-nasil-yapilir1 kilo kadar elma aldık. Elmaları küçük küçük doğradık. (Elmalar ezilerek de konulabilir.) Ama dikkat edilmesi gereken husus elmalar iyice yıkanmalı ve çekirdeklerinden temizlenerek kabukları soyulmamalıdır. Ezerek yapmanız daha iyi sonuç verecektir. Elmalarımızı biraz ezip ya da tercihen doğradıktan sonra cam kavanozumuzun içerisine aktarıyoruz. Daha sonra bunun içerisine suyumuzu ilave ediyoruz. Sonra cam kavanozun içerisine hibiskus ve melisa bitkimizi atıyoruz. Melisa bitkisinin içerdiği etken maddeler sayesinde stres ve sıkıntıya bire bir iyi gelmektedir. Son olarak tuzumuzu ve mayalanması için sirkemizi koyacağız. (Sirkemiz elma, üzüm vb. olabilir.) Karşımı tahta kaşık yardımıyla iyice karıştıracağız. Karıştırdıktan sonra hibiskus maddesinin sirkemize hemen pembe renk vereceğini gözlemleyeceksiniz.


-------- Sponsorlu --------


-------- Sponsorlu --------

hibiskus-sirke-tarifiSirkemizin ağzını bir bez yardımıyla sıkıca kapatıyoruz. Sirkemiz yaklaşık 20 gün sonra kullanıma hazır olacak ve kullanmadan önce bir tülbent yardımıyla süzmenizde fayda olacaktır. Sirkeyi kullanırken mutlaka tok olmanız gerekmekte olup, 1 fincan içmeniz yeterli olacaktır.

Mutlaka yapmanızda fayda olacak diğer sirke tarifleri;

Mide Dostu Ev Yapımı Bal Sirkesi

Tamamen Doğal Ev Yapımı Elma Sirkesi

Organik Karadut reçeli ve Karadut Sirkesi

1 yorum yapılmış. Sende yorum yap

Yorum Yapmak İster misiniz?

İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.