Yağ Yakan Zencefilli Limon Sirkesi

Yağ Yakan Zencefilli Limon Sirkesi

Yağ Yakıcı ve Zayıflamaya Yardımcı Zencefilli Limon Sirkesi Nasıl Yapılır? Limonlu Zencefil Sirkesi Tarifi

Dr. Feridun Kunak hocamız her yerde rahatlıkla bulabileceğimiz zencefil ile hazırlanan Limon Sirkesinin mutlaka yapılarak tüketilmesini tavsiye etmektedir. Bu sirkenin yağ yakıcı özelliğinin yanı sıra bağışıklık sisteminiz kuvvetlenir, mide bulantılarına ve mide yanmalarına  oldukça faydalıdır.


-------- Sponsorlu --------

Sirke için Gerekli Malzemeler:

  • Yarım Kilo Kök Zencefil (Taze Kabukları soyulmamış.)
  • Yarım Kilo Limon
  • Bir Yemek K. Kaya Tuzu
  • 1 Çay B. Sirke (Herhangi bir doğal sirke.)
  • 4 Litre Su

Yağ Yakıcı Zencefilli Limon Sirkesinin Yapılışı

Zencefilli Sirke Tarifi

Zencefilli Sirke Tarifi

Öncelikle taze zencefil yıkanarak rende yardımıyla küçük parçalara ayrılır. Kabuklarını soyup ya da soymamak size kalmış. Biz kabukları soyulmamış zencefilleri rendeden geçirerek sirkemizin yapılacağı 5 lt boyutunda ki cam kavanozun içerisine atılır. Daha sonra limonun beyaz kısmı kalacak şekilde sarı kabuğu incecik soyulur.  Sonra limonlar küçük bir halde parçalanır ve elimizle suyunu sıkarak kavanozun içerisine atılır. Çok uzun süre duracaksa çekirdeklerini çıkarabilirsiniz. Çünkü zamanla çekirdekler acımsı bir tat vereceğinden 15-20 gün durursa herhangi bir sıkıntı olmayacaktır. Daha sonra belirtilen miktarda su ilave edilir. Daha sonra mayalanması için sirke aktarılır. Bu sirkenin cinsi çok önemli olmayıp herhangi bir doğal sirke kullanılabilir. Ne Gündem takipçileri için Feridun KUNAK hocamızdan çok faydalı çeşitli sirke tariflerini sitemizde bulabilirsiniz. (Bknz: Kuşburnu Sirkesi) son olarak kaya tuzu atılarak tahta kaşık yardımıyla bir müddet karıştırılır. Kapak Kullanılmayacak olup, üzeri bir tülbent bez yardımıyla hava almayacak şekilde kapatılır. Ne zaman yaptık sorusuna unutkanlık yaşamamak için sirkemizin üzerine tarih atmak doğru bir davranış olacaktır.


-------- Sponsorlu --------

Dr. Feridun Kunak hocamız, Zencefilli limon sirkesini sık sık yapılması konusunda tavsiyede bulunduğu, ailesinde kansere yakalanan varsa mutlaka tüketilmesi gerektiğini ve sürekli nezle ve grip rahatsızlığına yakalanan çocukların annesine yapın ve tüketin şeklinde telkinlerde bulundu.

Zencefilli Limon Sirkesini zayıflamak isteyen kişiler sabah ve akşam olmak üzere günde iki öğün kullanabilirler. Bir bardak suyun içerisine bir fincan zencefilli limon sirkesi katılarak tüketilmesi tavsiye edilmektedir.

Bu denli faydalı sirke tarifimiz sonrasında Prof. Dr. Mehmet Öz hocamızın tavsiyeleriyle Bel İnceltmek için lütfen bağlantımıza tıklayınız.

1 yorum yapılmış. Sende yorum yap

Yorum Yapmak İster misiniz?

İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.