Yeni Doğan Bebek Aktiviteleri (İlk Üç Ay)

Yeni Doğan Bebek Aktiviteleri (İlk Üç Ay)
Anne ve Bebek 27 Ağustos 2016 1 yorum

Yeni Doğan Bebekler İçin Hangi Aktiviteler Yapılır? Bebeklerin Algıları Nasıl Açılır? Bebekler İçin Aktivite Tavsiyeleri Bu Makalemizde…

Ne Gündem – Bu haberimizde sizler için bebeğinizin ilk üç aylık gelişimini desteklemek için bir takım aktiviteler önerileri paylaşacağız.


-------- Sponsorlu --------

Ruhsal, Mental ve Psikolojik Gelişimine Destek Aktivesi

Bu destekleme hareketi çok basit olup, yalnızda bebeğinizi karşınıza alıp karşınızda yetişkin bir insan varmış gibi bol bol sohbet edip gülmeniz çok faydalı olacaktır. Oyuncakları bir kenara bırakın ve sürekli muhabbet edin. Çünkü bu aylarda bebekler yüz yüze muhabbetten çok keyif alırlar ve yüzleri tanımaya başlarlar.


-------- Sponsorlu --------

Fiziksel Gelişimine Destek Aktivitesi

Her gün en az bir iki dakika olacak şekilde ve keyif aldığı sürece karnının üzerinde zaman geçirmesine olanak tanıyın. Bebeğiniz bu sayede el ve ayakları oynarken başını kaldırmaya çalışarak kalkmaya çalışacaktır. Böylelikle başını daha uzun sürede havada tutmayı başaracaktır. Bu aktiviteyle bebeğinizin sırt, boyun ve omuz kaslarının gelişmesine katkı sağlarsanız. Bebekler sürekli sırtüstü yatar pozisyonunda olduğu için karnının üzerinde durması dünyaya farklı bir bakış açısı tecrübesi kazandıracaktır.

Farklı Renkler ve Müzikle Göz-Kulak Aktivitesi

Bebeğinizin ilgisini tüm renkler çekebilir. Farklı kontrast renklerine sahip kartlar alarak bebeğinizi bu renklerle tanıştırın. Böylelikle bebeklerin algıları açılmış olacaktır. Seveceği tarz müziklerle onu sakinleştirebilir ve müzik kulağını geliştirmeye katkı sağlayabilirsiniz.

Bunun yanı sıra bebeğinizle ilgilenirken kendinize de zaman ayırarak oturduğunuz ya da yattığınız yerden spor yapmak sizi de monotonluktan kurtarmış olacak ve hamilelik döneminde almış olduğunuz kilolarınızı vermenize yardımcı olacaktır.

1 yorum yapılmış. Sende yorum yap

Yorum Yapmak İster misiniz?

İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.